Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2007

ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΝ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΟΙ ΝΕΟΙ ΤΗΣ ΑΕΛ

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν οι Νέοι της ΑΕΛ με τον Πανιώνιο για το πρωτάθλημα της Superleague, αν και είχαν τις ευκαιρίες να φύγουν από το Ζηρίνειο με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ο Μάγγος είχε δοκάρι στο 39ο λεπτό, ενώ τρία λεπτά αργότερα ακυρώθηκε ως οφσάιντ κανονικό γκολ του Μπανούση. Ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός που είχε ανοίξει το σκορ για την ΑΕΛ με πλασέ στο 16ο μετά από ωραίο συνδυασμό Ζάγκου-Καρατέεβ, για να ισοφαρίσει ο Γουσούλης για τους γηπεδούχους στο 26ο. Στο 87ο έγινε αναγκαστική αλλαγή ο Πολύζος όταν τραυματίστηκε στο φρύδι (του τοποθετήθηκαν ράμματα) μετά από σύγκρουση με αντίπαλο.

Πανιώνιος: Ταμπάσης, Μπουρελάκος, Μανιάτης (89 Στάμος), Ντούνη, Ηρακλής, Φουντουκίδης, Κοντοές, Χαλιώτης (88 Στανταμούρης), Καλιαμπάκας (81 Τσαραούσης), Γουσούλης (87 Κόκκαλης), Τσιτσόπουλος (56 Μπίνας).

ΑΕΛ: Μπαϊμάκης, Καρατέεβ, Όντος, Νόνης, Πολύζος (87 Μπουρουζίκας), Ραχωβίτης (46 Κοκόμπελης), Καραγιάννης (78 Ελευθεριάδης), Μάγγος, Μπανούσης, Νούλας (71 Τηλιόπουλος), Ζάγκος (67 Λύτρας).