Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2007

ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ ΣΕΡΙ... ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

Στο βοηθητικό γήπεδο του Καυτανζογλείου σταμάτησε το αήττητο σερί των 7 αγώνων για τους Νέους της ΑΕΛ, οι οποίοι γνώρισαν την ήττα από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με 3-0. Οι «βυσσινί» πραγματοποίησαν εμφάνιση κατώτερη του αναμενομένου και δημιούργησαν ελάχιστες ευκαιρίες για γκολ, με κυριότερη αυτή του 35ου λεπτού όταν ο Μπανούσης δεν βρήκε στόχο με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από μπαλιά του Κύρου.

Η ομάδα της Καλαμαριάς άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Χατζηβασιλειάδη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε αναστάτωση στην άμυνα και με κοντινή προβολή νίκησε τον Μπαϊμάκη. Ο Βέργος με πλασέ έγραψε το 2-0 στο 68ο λεπτό και με πέναλτι ο Χατζηβασιλειάδης στο 76ο λεπτό το τελικό 3-0.

ΑΕΛ: Μπαϊμάκης, Καρατέεβ, Κύρος, Μπουρουζίκας, Πολύζος, Ραχωβίτης, Καραγιάννης (70 Παπαθανασίου), Μάγγος (70 Τηλιόπουλος), Μπανούσης (70 Μητρούσιας), Ελευθεριάδης (64 Σπανός), Σπυρόπουλος (46 Λύτρας).