Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2007

"2" ΣΤΑ "2" ΟΙ ΝΕΟΙ

Το «2 στα 2» έκανε η ομάδα Νέων της ΑΕΛ στο πρωτάθλημα της Superleague, αφού επικράτησε με σκορ 3-0 της Βέροιας στις εγκαταστάσεις των Δένδρων. Οι «βυσσινί» του Κώστα Κατσάρα «καθάρισαν» το ματς στο πρώτο ημίχρονο όταν πέτυχαν και τα 3 γκολ.

Το πρώτο με κεφαλιά του Ραχωβίτη στο 5ο λεπτό και τα επόμενα δύο με δημιουργό τον Μάγγο και εκτελεστές τους Μπανούση στο 20ο και Κοκόμπελη στο 34ο λεπτό. Στο 76ο λεπτό ο Παπαδόπουλος της Βέροιας τραυματίστηκε στη μέση σε μονομαχία με τον Όντο και διακομίστηκε στο νοσοκομείο της Λάρισας για εξετάσεις.

ΑΕΛ: Μπαϊμάκης, Καρατέεβ (56 Νούλας), Όντος, Νόνης, Πολύζος, Ραχωβίτης (66 Τηλιόπουλος), Καραγιάννης (56 Ζάγγος), Μάγγος, Λύτρας (85 Μητρούσιας), Κοκόμπελης, Μπανούσης.