Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2007

MVP 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ: ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

Σε Λάρισα και Ηράκλειο κατέληξαν τα βραβεία του ΠΣΑΠ για την 1η αγωνιστική. Συγκεκριμένα, ο Νεκτάριος Αλεξάνδρου της ΑΕΛ αναδείχθηκε ως ο πολυτιμότερος ποδοσφαιριστής της πρεμιέρας και ο Πασχάλη Μελισσάς του Εργοτέλη πήρε το βραβείο του Best Goal.

Ο Αλεξάνδρου ήταν ο κορυφαίος της νίκης των Θεσσαλών με 1-0 επί του Αστέρα στην Τρίπολη, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 75ο λεπτό.

Καθοριστική συμβολή στην εκτός έδρας νίκη του Εργοτέλη με 1-0 επί του Ηρακλή, είχε και ο Μελισσάς, ο οποίος σκόραρε το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του 10 λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού. Να σημειωθεί ότι η ψηφοφορία για την ανάδειξη των κορυφαίων της 1ης αγωνιστικής έγινε ετεροχρονισμένα, λόγω της αναβολής της αναμέτρησης Βέροια-ΑΕΚ, που έγινε τελικά στις 26 Σεπτεμβρίου.

Τα αποτελέσματα των υπηρεσιών MVP και Best Goal για την 1η αγωνιστική της ποδοσφαιρικής σεζόν 07-08, όπως τα ανακοίνωσε ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών (ΠΣΑΠ).