Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2007

ΦΙΛΙΚΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΩΝ

Φιλική ισοπαλία 1-1 για τους Νέους της ΑΕΛ στο γήπεδο της Γιάννουλης κόντρα στην Εθνική ομάδα Νέων, που βρίσκεται στη Λάρισα για προετοιμασία. Οι «βυσσινί» του Κώστα Κατσάρα μπροστά σε 100 περίπου θεατές πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό με τον Λύτρα. Η ισοφάριση για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ήρθε στο 39ο λεπτό με γκολ του Ματσούκα. Στο β ΄ημίχρονο οι δυο προπονητές έκαναν πολλές αλλαγές με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός του αγώνα και να μην δημιουργηθούν αξιόλογες ευκαιρίες.

Να θυμίσουμε ότι την Κυριακή στις 19:30 στο στάδιο Αλκαζάρ, η ΠΑΕ ΑΕΛ θα αντιμετωπίσει την Εθνική Νέων του Αλέξη Αλεξίου σε φιλικό παιχνίδι.

ΑΕΛ: Μπαϊμάκης (78 Μπαταβάνης), Καρατέεβ (71 Μπουρουζίκας), Όντος, Πολύζος, Ραχωβίτης, Μάγγος, Καραγιάννης (62 Σπυρόπουλος), Τηλιόπουλος (46 Νόνης), Λύτρας (71 Σπανός), Κοκόμπελης, Ζάγκος (62 Ελευθεριάδης).

Εθνική Νέων: Μπαμπανιώτης (46 Ριγανάς), Μπαρμπούδης (46 Αργυρόπουλος), Σκόνδρας (46 Ηρακλής), Κύργιας, Μπουτζίκος (52 Γαλάνης), Λαζαρίδης (46 Τομαράς), Ματσούκας (59 Φελέκης), Παπαδόπουλος (20 Ψιάνος), Ρες (46 Δρόσος), Παυλής (64 Ασλανίδης), Ιορδανίδης (52 Μπαλής).